Przeznaczenie jesteś?

Wierzysz w przeznaczenie?
O tym, że życie każdego z nas jest gdzieś tam zapisane wpajane jest nam od młodych lat. Jest nam przeznaczone żyć i umrzeć.
Każdy z nas ma swój rozum i wolną wolę i jest w stanie sam podejmować własne decyzje, każdy jest kowalem własnego losu. Od życia dostajemy wiele dróg którymi możemy iść ale to my sami decydujemy która ścieżka jest dla nas odpowiednia. Musimy jedynie słuchać własnego serca, tego co nam podpowiada a nie ludzi którzy z chęcią chcieliby ingerować w Twoje życie. To Ty decydujesz jaki będziesz, co będziesz robił, gdzie pójdziesz. To Ty będziesz ponosił konsekwencje swoich wyborów a nie ktoś inny więc decyduj o sobie sam.
Kobiety przeznaczone są do rodzenia i wychowywania dzieci, lekarze do leczenia ludzi, nauczyciele do przekazywania swojej wiedzy... ale Ci wszyscy ludzie muszą być do tego powołani. Każdy z nas jest do czegoś powołany, każdy z nas ma jakiś dar. Człowiek który pójdzie na studia medyczne bo tak robią inni lub tak kazali rodzice nie zawsze będzie dobrym lekarzem, i nie każda kobieta czuję się do macierzyństwa powołana. Żeby coś robić i robić to z zamiłowaniem i dobrze trzeba tego naprawdę chcieć.
Niestety w teraźniejszych czasach ludzie są niewolnikami praw i zachowań kultywowanych od wieków. Ważną rolę w podejmowaniu naszych decyzji odgrywa środowisko bo przecież "co powiedzą inni".

 Ja nie wierzę w przeznaczenie, bardziej wierzę w powołanie. Jeżeli odkryje się swoje talenty, swoje dary i będzie się je doskonaliło, to będzie się spełnionym życiowo, realizowało swoje pasje i będzie się po prostu szczęśliwym a o to chyba też chodzi w życiu, by być szczęśliwym!


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Śmierdząca strona sera

Top 10 mojego regionu - Pikardia

Francja i jej 10 NAJ