Po Piracku

Jak ostatnio wspomniałam poprzedni weekend był niesamowity. Najpierw rejs statkiem (niespodzianka do samego końca) i o tym możecie "popatrzeć" tutaj , a zaraz po tym jak zeszliśmy ze statku czekała na nas przyjemność "oko w oko" z morskim piratem (tak też było w moim przypadku i to całkiem dosłownie).


Była to III edycja Festiwalu w Le Treport i trwała cały poprzedni weekend. 
Przez cały ten czas można było spotkać na ulicach nie tylko tłumy turystów ale także niesamowitych aktorów przebranych za piratów. Odbyła się degustacja i licytacja rumu, był konkurs plucia i wiele innych, a także można było wspiąć się na maszt statku (cały masz był tylko atrapą i znajdował się na lądzie a dokładniej na drodze).

No i z piratem "oko w oko" - stał niewzruszony dłuższą chwilę a zmieniłam się kolorystycznie w buraka. On nawet nie mrugnął. Niesamowity aktor. A gdybym takiego spotkała w tamtych czasach albo nawet teraz wieczorową porą to bym czym prędzej zwiewała.I inniNiestety w tym roku choć pogoda była dobra to spotkaliśmy mniej piratów niż w tamtym roku, o tym deszczowym dniu tutaj , tym razem nie mieli swojej osady a byli rozproszeni po całym mieście.

Całe miasto było w pirackich flagach a na ulicach i wystawach sklepowych manekiny zmieniły się na ten weekend w piratów. Wszędzie było słychać śpiewy i radosne śpiewy.A śmiali się nie tylko ludzie. Na sam koniec dnia wyśmiała nas pewna mewa, która siedziała na lampie i w głos się śmiała.


Niestety kiedy zaczęłam nagrywanie mewa śmieszka już się tak mocno nie śmiała ale jeszcze w połowie filmu słychać jakieś "hahaha".


Komentarze

 1. Fajna impreza. Szczególnie dla dzieci:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak oglądam te zdjęcia, to aż mi się chce szanty śpiewać ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak oglądam te zdjęcia, to aż mi się chce szanty śpiewać ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. To musiała być dla dzieciaków mega, mega frajda!

  OdpowiedzUsuń
 5. Super :) Z chęcią wzięłabym na taką imprezę swojego siostrzeńca, który uwielbia piratów i często się za pirata przebiera :D Ale pewnie jakby zobaczył tak ucharakteryzowanych aktorów, to by się troszkę przestraszył :D

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Śmierdząca strona sera

Top 10 mojego regionu - Pikardia

Francja i jej 10 NAJ