"Jedno serce, jedno drzewo"

W Paryżu właśnie rozpoczęła się COP21 czyli Światowa Konferencja ONZ w sprawie zmian klimatu. Do 11 grudnia w stolicy Francji będzie można spotkać przedstawicieli ponad 140 krajów z całego świata. 
Z tej okazji Wieża Eiffla nabrała nowych barw.
Pierwszy pokaz odbył się już 29 listopada w niedziele a ostatni będzie 3 grudnia. Projekt ten nazywa się "One Heart One Tree" czyli "Jedno Serce Jedno Drzewo". Każdy, dzięki specjalnej aplikacji mobilnej, będzie mógł zasadzić na wieży drzewo i obserwować jak rośnie. Wirtualne drzewo będzie miało odpowiednie imię. W ten sposób pan Naziha Mestaoui chce ponownie połączyć człowieka z naturą poprzez nowe technologie.
Dodatkowo będzie można zasadzić prawdziwe drzewo gdzieś na świecie, gdzie las został wycięty. Wystarczy kupić taką sadzonkę za niewielką kwotę ( od 3 do 10 euro). Osoba, która posadzi takie drzewko dostanie dokumenty, które potwierdzą że drzewko zostało posadzone i będzie miała możliwość obserwacji rozwoju roślinki.

Ale to nie wszystko. Od 5 do 12 grudnia czyli w ostatnim tygodniu konferencji, wieża będzie gospodynią projektu Human Energy. Każdy uczestnik konferencji będzie miał nie lada wyzwanie. Będzie trzeba wytworzyć energię poprzez taniec, bieg itp na przeznaczonych do tego urządzeniach by Wieża została oświetlona.

Tak wyglądała Wieża Eiffla 29 listopada. Obrazek wzięty z internetu ale wiele bym dała by zobaczyć ją w takich barwach i zazdroszczę tym którzy być może teraz zachwycają się jej widokiem.

Zobacz oryginalny obraz


I zapraszam też tutaj:
Nowa Szata Wieży Eiffla na COP21Komentarze

Popularne posty z tego bloga

NAUSICAA czyli Gigantyczne Akwarium

Toussaint - Wszystkich Świętych we Francji

Śmierdząca strona sera