Obudź w sobie Pirata!


W Le Treport na weekend rozbiły swe obozy piraci na czele z Jackiem Sparrowem. Głównie u podnóża kolejki linowej a także w całym mieście można było spotkać piratów, korsarzy, szczurów lądowych, kapitanów szukających skarbów. Odbył się konkurs kostiumowy i konkurs rysunku a także wiele innych zabaw dla dzieci.Weekend odbył się pod hasłem zabawy. Pirackie śpiewy i tańce, odrywane uliczne teatry. Ośmiu komików z grupy Armutan co godzinę aktywnie żyło w swym obozie rekrutując nowych członków załogi a także pokazując sceny walk i tańca. Można było odwiedzić legowisko kapitana, zobaczyć prawdziwy piracki pistolet, nauczyć się wiązać węzeł, napić się rumu i skosztować prosiaka.
Całe miasto było ozdobione pirackimi flagami.

Była to trzecia edycja Festiwalu Pirackiego pod tytułem "Rodzina Międzypokoleniowa". Oczywiście głównym zadaniem było przyciągnięcie uwagi dzieci ale także odbiło się to spotkanie na starszych. Program obejmował wszystkie grupy wiekowe. Były konkursy dla najmłodszych i dla starszych.

Piraci z grupy Armutan - klik

Niestety pogoda nam nie dopisała i zobaczyliśmy niewiele z tych wielu atrakcji (jak wracaliśmy to się rozjaśniło - to się nazywa mieć pecha!).
Mój synek nie mógł się doczekać piratów lecz gdy ujrzał jednego z nich to się wystraszył dopiero pani piratka (francuska o polskich korzeniach) przekonała go do siebie i grała z nim w kości.


Ludzi brak, piraci zwijają swoją wioskę, zdjęć jak na lekarstwo a jakość taka sobie bo nie było czasu by przestawiać aparat... Oby później deszcz przestał padać.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Śmierdząca strona sera

Top 10 mojego regionu - Pikardia

Francja i jej 10 NAJ