Niedzielne atrakcje

Ostatni weekend zapewnił turystom i mieszkańcom wiele atrakcji. W Le Treport odbył się Festiwal Piratów ( o tym wydarzeniu można przeczytać Tutaj ), w Le Crotoy można było degustować i kupić rośliny morskie, pochodzące głównie z zatoki a szefowie kuchni pokazywali jak wartościowe mogą okazać się one w kuchni; za to w Saint Valery sur Somme można było spotkać na ulicach miasta rycerzy, atmosfera średniowieczna na cześć Wilhelma Zdobywcy ( o tym w kolejnym poście) a w Gamaches odbyła się parada i pokazy grup z okazji święta miasta.

Było kolorowo, głośno i tłoczno. Parada kroczyła główną ulicą miasteczka aż do centrum na plac gdzie już dla najmłodszych czekało wesołe miasteczko. Kiedy grupy dotarły na miejsce to wtedy odbyła się prezentacja każdej z nich. Można było zobaczyć orkiestry dęte, misiaczki dla najmłodszych, panów na szczudłach czy pokazy grup sportowych. 
Niedaleko rynku można było odwiedzić pchli targ.

Paradę otwierała orkiestra dęta straży pożarnej

Zaraz po nich ekipa z klubu judo


dalej orkiestra dęta z mażoretkamipóźniej panowie "plujący" ogniem na szczudłachgrupy sportowe
maskotki

kolejna orkiestra dęta z dziewczynami machającymi flagami (naprawdę dużo siły musiały włożyć w swój występ, by podrzucić i złapać flagę)
wspaniała orkiestra dęta z rewelacyjnym dyrygentem

a na końcu R.E.A.G.I.R Gamaches


 i mój synek rzucający konfetti 


a ta pani umilała czas tańcem, kiedy grupy sportowe pokazywały swoje umiejętności. Pani należała do zespołu klubu sportowego


i najważniejsze - przyjemności dla dzieciNa szczęście pogoda dopisała, czego nie można było powiedzieć o porannej wizycie w Le Treport w miasteczku Piratów.

Żałujemy jedynie, że wszystkie te imprezy odbywały się w tym samym czasie i niestety nie mogliśmy zobaczyć wszystkiego.

Komentarze

  1. Ta parada to prawie jak prawdziwy karnawal :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Super to wygląda :) i faktycznie wygląda jak karnawał hehe.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Śmierdząca strona sera

Top 10 mojego regionu - Pikardia

Francja i jej 10 NAJ