Parc Animalier de Sainte-Croix

Masz ochotę na rodzinne wakacje, chcesz spędzić niezapomniane chwile na łonie natury? To miejsce jest idealne dla Ciebie. Parc Animalier dr Sainte-Croix to pierwszy w Europie Park gdzie obcujesz z dzikimi zwierzętami. Położony we Francji w Lotaryngii w Rodos, utworzony 10 czerwca w 1980 roku przez Geralda Singera. Zajmuje powierzchnię 120 hektarów. Można tam spotkać ponad 1500 zwierząt ze 100 gatunków żyjących na pół-wolności, w tym jelenie, niedźwiedzie, rysie, żubry, lemury, sępy, wilki. Park należy do Wielkich miejsc w Moselle.

Tak naprawdę pomysł by utworzyć taki Park w głowie założyciela zrodził się już w październiku w 1967 roku. Wtedy to stał się nowym właścicielem dużego obszaru, który w poprzednich latach należał do biskupów z Metz (obszar był wyłożony płytkami a szczątki można znaleźć po dzień dzisiejszy), potem do Generała Multona (hrabia nabył stawy i inne oczka wodne wraz z obszarem leśnym), a także do Napoleona (chciał tutaj polować na zwierzynę i stworzyć rolnictwo, można powiedzieć, że było to jego miejsce rodzinne).  Potrzeba było dużo czasu by wszystko przygotować.

Najwięcej zwiedzających zarejestrowano w 2010 roku 220 tysięcy. Croix Animal Parc jest wymieniony wśród 10 najlepszych punktów obserwacyjnych przez magazyn "Francuski Hunter".
Od momentu otwarcia aż po dziś dzień park jest otwarty dla szkół i studentów jako miejsce zwiedzania i poznawania. Założyciel od zawsze twierdził, że dzieci są przyszłością ludzkości i w tym miejscu każde z nich może poznać charakter środowiska, otoczenie zwierząt i wszystko co się z tym wiąże. To miejsce pokazuje, że przyroda zasługuje na szacunek i wdzięczność człowieka.


Park oferuje 13 nietypowych miejsc noclegowych między innymi:
- Chaty na Palach w pobliżu kaczek, gęsi i dzikiego ptactwa;
- Domki na drzewach - śpi się w kabinie na wysokości 4 do 8 metrów w koronie drzew;
- Domek "Yellowstone" - położony na obszarze gdzie znajdują się wilki. Mieszkanie ma 88 metrów kwadratowych (w tym taras) z widokiem na cały terytorium wilków, ma bardzo elegancki wygląd i jacuzzi na świeżym powietrzu;
- Domek "Jack London" - znajduje się również na terytorium wilków i jest w stylu domków z Ameryki Północnej. Jego powierzchnia to 95 metrów kwadratowych. Oferuje wysoki standard komfortu. Zarówno te domek jak i "Yellowstone" i inne są w środku drewniane;
- kabina trapera;
- jaskinia;
- pod namiotem;
- jurty - spanie w tradycyjnym mongolskim mieszkaniu z widokiem na konie i tury;
- kempingi - w pobliżu jeleni;
- domek "Serengeti"
i inne.

Wszystkie pokoje są oznakowane "Clevacances". Jest to znak jakości we Francji jeżeli chodzi o wakacje i noclegi.

W Parku oferuje się wiele dodatkowych usług: gotowe obiady lub możesz samodzielnie w swoim domku je sobie przygotowywać, nocne wycieczki razem z przewodnikiem, możesz być z samego rana nawet hodowcą kurek, odwiedzić niedźwiedzia i ukryć dla niego jedzenie i wiele innych.


Park zajmuje się również hodowlą zagrożonych gatunków, programami badawczymi i ochroną dzikich populacji naszych regionów.Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Śmierdząca strona sera

Top 10 mojego regionu - Pikardia

Francja i jej 10 NAJ