Garde Republicaine Fressenneville 2011

Kawaleria Gwardii Republikańskiej która przybyła w październiku 2011 roku do Fressenneville zrobiła duże wrażenie na mieszkańcach miasteczka i została ciepło przyjęta.Gwardia ma na celu zapewnić honor i bezpieczeństwo misji na rzecz najważniejszych władz państwowych oczywiście z korzyścią dla społeczeństwa. Składa się z około 2800 mężczyzn i kobiet, wojskowych i cywilnych. Składa się z pułku i kawalerii, dwóch pułków piechoty i grup muzycznych (orkiestra i chór). We Fressenneville goszczono Zespół Pułku Kawalerii Gwardii Republikańskiej.
Sama Kawaleria składa się z 480 osób w tym 10% to kobiety. Jest tutaj około 470 koni - wałachy lub klaczy-  90% to konie rasowe a reszta to stadne kłusaki zagraniczne bądź francuskie.
Wybierane są ze szczególną starannością. Muszą mierzyć minimum 1,66 metra. mieć dobre nogi i być miłym dla oka, muszą być eleganckie i poruszać się z gracją ( ciekawe, tego samego oczekują mężczyźni od kobiet :) ). Szkolenie takiego konika trwa do dwóch lat. Każdego roku udaje się wyszkolić około 50 koni.Zespół Pułku Kawalerii został założony w 1848 roku. Wszyscy są wyszkolonymi muzykami. 

A tak wyglądała parada i pokaz  Kawalerii Gwardii Republikańskiej we Fressenneville.
Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Śmierdząca strona sera

Top 10 mojego regionu - Pikardia

Francja i jej 10 NAJ