Święto Piesków i defilada Mażoretek czyli o pewnej niedzieli w Gamaches

Niedziela 24 maja w Gamaches zapowiadała się interesująco albowiem od rana można było oglądać kroczące po ulicach miasteczka Mażoretki a nad jeziorem odbywał się pokaz i prezentacja piesków.

Festiwal Mażoretek zgromadził w Gamaches sześć grup i takim występem chce przyciągnąć jeszcze więcej osób do udziału w paradach. Grupa naszego miasteczka liczy obecnie 30 osób. Mażoretki swoje defilady rozpoczęły 7 maja a ostatni odbędzie się 26 lipca. Każdy pochód jest w innym mieście.

Grupy Mażoretek rozpoczęły pokazy o godzinie 9 rano od występów indywidualnych a następnie prezentowały swoje wdzięki ulicami miasta by dojść do Placu w centrum i tam jeszcze raz się zaprezentować. Wszystkie grupy brały udział w konkursie a wyniki były ogłoszone późnym popołudniem (niestety nie poznałam wyników).

Łącznie mogliśmy zobaczyć około 200 Mażoretek.

A to grupy, które mogliśmy oglądać:
Majorette z Gamaches Les Chrystalides de Doullens
Majorette z Blangy Sur Bresle

Majorette Les Twirlings Babies Girls

Majorette Les Roses Bleue d'amiens

Majorette Les Capucines de Vecquemont

Majorette Les Etoile du Nord Dieppe


 
Fete du Chien czyli Święto Piesków odbyło się nad jeziorem w Gamaches. Piętnastu członków z regionu Pikardia było obecnych ze swoimi psami z rasy Nowej Fundlandii i Landseerów. Pomimo pogody, zwierzątka były wrzucane do wody i prezentowały swoje umiejętności w razie potrzeby ratowania życia.

 Gdy partia psa, na podstawie Gamaches zewnętrznych.

( źródło internet)

Zwierzęta prezentowały również swoje umiejętności podczas toru przeszkód, niektóre z nich w oczekiwaniu były niecierpliwe, co czasami było zabawne.
Program obejmował: pokazy wodne psów ratowniczych, edukacje psów i ich szkolenie, pokaz zwinności.
Nad całą imprezą i bezpieczeństwem zarówno uczestników jak i obserwatorów czuwali Strażacy z Gamaches.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Śmierdząca strona sera

Top 10 mojego regionu - Pikardia

Francja i jej 10 NAJ