Fete de la Musique 2016

Jak co roku we Francji i wielu innych krajach stało się już tradycją obchodzenie Święta Muzyki. Święto to zawsze jest 21 czerwca czyli w pierwszy dzień lata a zarazem w najdłuższy dzień w roku. Więcej o tym święcie pisałam TUTAJ 
W tym roku z racji tego, że Święto przypada we wtorek miasto postanowiło imprezę troszkę przyśpieszyć więc Dzień Muzyki świętowaliśmy już 18 czerwca. I tak oto sobotnie popołudnie spędziliśmy na placu przy akompaniamencie orkiestry, śpiewach dzieci i przedstawieniu o Zaginionej Melodii. Może i wielkich tłumów nie było ale atmosfera była wspaniała.


Wielkie show grupy Jazzimi było ich zakończeniem pewnego rodzaju tour-ne gdyż grupa wcześniej dała jeszcze dwa koncerty (we wcześniejszych miesiącach). Ten występ był tak jakby wielkim finałem, gdzie dzieci jeszcze raz połączyły swoje siły i wspólnie świętowały - Grupa Jazzimi to "zbiorowisko" dzieci z kilku szkół, w różnym wieku których łączy zamiłowanie do śpiewania.

Dodatkowo była wystawa zdjęć i sprzedaż płyt DVD. 

Zaraz po wielkim występie "Jazzimi" był występ grupy ludowej a następnie koncert Chris2bar. Cała impreza trwała od godziny 17 do 23. Niestety z racji tego, że pogoda w sobotę za bardzo nie dopisała braliśmy udział jedynie w występie grupy dziecięcej i do doku wróciliśmy o 19 trochę zziębnięci  :)

I jak zwykle zapraszam na duża dawkę zdjęć :)

 A ten mały zielony to nie kto inny jak sam Beethoven :)
 A mój synek okazał się świetnym tancerzem :)
Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Śmierdząca strona sera

Top 10 mojego regionu - Pikardia

Francja i jej 10 NAJ