Wielkie show w Le Treport

W ten weekend (15-17) kwietnia miasto Le Treport było pełne ludzi. Pogoda była naprawdę piękna, słoneczna ale jak zawsze wiaterek wiał (zresztą tak jak to nad morzem) więc i ludzi było zdecydowanie więcej. Woda w tych szczególnych dniach miała 11 stopni a fale nie były ani za małe ani zbyt duże. Jednym słowem było idealnie.

W tych dniach odbyła się dopiero druga edycja zlotu miłośników skuterów wodnych. Piszę dopiero, gdyż mimo tego, że właśnie druga to i tak przyciągnęła uwagę wielu osób.
Tak to wyglądało w poprzednim roku Jet Ski 2015 .

By obejrzeć przedstawienie trzeba było przyjechać zdecydowanie wcześniej gdyż można było nie znaleźć żadnego miejsca do zaparkowania. Jak donoszą niektóre źródła w ciągu 3 dni na pokazy przybyło około 25 tys osób (pierwsza edycja przyciągnęła około 5 tys osób).
Podobnie jak w ubiegłym roku można było obejrzeć niesamowite show. Przez 3 dni sześćdziesięciu zawodników z całego świata pokazywało swoje umiejętności na skuterach wodnych. Można było spotkać reprezentantów Wielkiej Brytanii, Polski, Senegalu czy Ameryki. Niestety nie spotkałam naszego reprezentanta gdyż żadne skutery czy nawet koszulki nie były jakoś szczególnie oznaczone barwami któregoś z podanych krajów.
 
Wracając do samego przedstawienia można było zobaczyć niesamowity spektakl. Uczestnicy wykonywali niebezpieczne skoki, obroty a wysokości osiągnięte przez niektórych doświadczonych kierowców była naprawdę imponujące.
Nad wszystkimi uczestnikami czuwali ratownicy.Najodważniejsi mogli wskoczyć nawet do wody, gdyż stowarzyszenie zaprosiło widzów do zdobycia "chrztu" w tym ekstremalnym sporcie. Niestety wtedy kiedy byłam nie widziałam żadnych ochotników, a szkoda bo pewnie to też był nie lada spektakl :)

Oprócz sportów wodnych można było również zobaczyć pokaz akrobacji na motocyklach, były również zabawy dla dzieci.

Po tak wielkim sukcesie zapowiedziano już kolejny trzeci zlot w 2017 roku więc do zobaczenia za rok!

A teraz kilka zdjęć i filmów z ostatniego dnia zlotu. Miłego oglądania :)


I kilka filmów (więcej możecie znaleźć na moim kanale tutaj )Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Śmierdząca strona sera

Top 10 mojego regionu - Pikardia

Francja i jej 10 NAJ