Szczęśliwego Nowego Roku 2016! Bonne Anne!

Kochani! W tym Roku chciałabym życzyć Wam naprawdę wielu wspaniałych chwil. Abyście każdy dzień przeżywali tak, jakby jutro miało nie przyjść. Byście nie szukali łatwych rozwiązań bo wtedy życie staje się mdłe, jak potrawa pozbawiona przypraw. Spędzajcie czas tak jak chcecie, jak podpowiada Wam serce, nawet jeśli będziecie sądzeni przez innych. To Wasze życie, to Wasze błędy, to Wasze szczęście i nie pozwólcie by ktoś inny nim rządził. A najważniejsze byście byli sobą! Właśnie tego Wam życzę!
Szczęśliwego Nowego Roku! Bonne Anne!

A jeżeli chodzi o Sylwestra we Francji to oczywiście na a Sylwestrowym Francuskim stole nie może zabraknąć homarów, krabów, langustynek, langustyn, krewetek i oczywiście ostryg. Czyli jednym słowem uczta nad ucztami a królują jak zawsze owoce morza.

Niestety i w tym roku nie mogłam na żywo obejrzeć pięknego przedstawienia na Polach Elizejskich, a szkoda bo mimo, że krótkie to i tak było wspaniałe.
W całej Francji, by zapewnić bezpieczeństwo w noc sylwestrową zmobilizowano 100 tys. policjantów i żandarmów, a w samym Paryżu bawiących się strzegło 11 tysięcy strażaków, policjantów i żołnierzy. Niestety impreza na Polach Elizejskich nie trwała długo (ze względów bezpieczeństwa) i o godzinie 00:30, po podziękowaniu Prezydenta za ochronę przybyłych, tłumy zebranych rozchodziło się do domów lub w inne miejsca by dalej świętować Nowy Rok.

Po Sylwestrowy posiłek :)
Parostatek z owocami morza :)
Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Śmierdząca strona sera

Top 10 mojego regionu - Pikardia

Francja i jej 10 NAJ